Nie ma powodów do niepokoju - nie bój się stomatologa - Dentystyczny

Klinika stomatologiczna Gliwice

Przykre zabiegi dentystyczne

Wiele osób przesadnie dba o swoje uzębienie i higienę jamy ustnej w związku z obawami przed leczeniem kanałowym. Co prawda, jest to bardzo przykry dla pacjenta zabieg dentystyczny i należy strzec się przed nim, jak to tyl

Nie ma powodów do niepokoju - nie bój się stomatologa - Dentystyczny Klinika stomatologiczna Gliwice
ko możliwe, ale niejedna osoba nie może uniknąć problemów z kanałami zębowymi w związku na przykład z typem kości, z których utworzone są zęby. Leczenie dentystyczne w przypadku problemów z kanałami zębowymi można uznać za skomplikowane. Nasza sytuacja nie jest jeszcze tak tragiczna, gdy ekstrakcji musi zostać poddany jeden nerw w kanale zębowym, ponieważ zęby posiadają do nawet trzech kanałów.

Bardzo często klienci przychodzą do stomatologa nie w przypadku kłopotów z powodu bolącego zęba czy podobnych dolegliwości, ale w związku z estetyką uzębienia. Wiele osób chce upodobnić się do popularnych osobistości ze świata na przykład show biznesu, które mają niespotykanie białe i piękne zęby. W tym celu bardzo popularnie stosowanym zabiegiem jest wybielanie zębów. Kolor zębów nie zależy od zachowywanej higieny jamy ustnej, ale przede wszystkim od rodzaju kości tworzącej uzębienie i wiele osób po wielu nieudanych próbach wybielenia zębów na własną rękę musi skorzystać z zabiegów stomatologicznych.


Definicja protetyki

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo-ozębnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in. korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna


Implantologia - znaczenie

Implantologia - nauka o wprowadzaniu implantów do żywego organizmu, ich interakcjach, budowie, właściwościach i warunkach niezbędnych do "przyjęcia się" wszczepu oraz przyczynach ich ewentualnego odrzucenia.

Implantoprotetyka stomatologiczna - odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia1. Do tej pory nie udało się jednak stworzyć implantu będącego w stanie idealnie odtworzyć funkcjonalność własnych zębów. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kilkuetapowo. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Atrakcyjna jest relacja ceny leczenia do uzyskanych korzyści i alternatywnych możliwości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Implantologia



© 2019 http://dentystyczny.good-clothes.bialystok.pl/